Eskiden Eskicilerin Yaptığı Bu Mesleği 1990 Yılından Beri Yapmaktayız. 

                                              Hurdacılık: Eski madeni veya plastik eşyaların hatta hammaddelerin üretim artıklarının tekrar belli bir dönüşüm yoluyla kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemlerin tümüdür. Bu işi yapan eskiciler ve hurdacılar her çeşit hurdaları çöplerden veya iş yerlerinden toplarlar ve bu işi yapan bizim gibi hurdacı esnafa satarlar.
                 Bizde bu hurdaları türkiye ekonomisine değer kazandırmak için geri dönüşüm firmalarına veririz. Bu sebeble toplumunuzda önemli olan bir işi yapmaktayız.hem çevreci hem de ülkemizin ekonomisine artı katmaktayız. Yıllardır bu hizmetleri verirken dürüstlük peşin ödeme kararlı ne iş yaptığımızı bilerek kalitemizden ve dürüstlüğümüzden ödün vermeden balıkesir, ivrindi, bandırma, susurluk, edremit, akcaydaki hurdaları toplayarak hem insanların maddi anlamda kazanmasına hem çevremiz için çöp ve atık oluşmamasına hemde ülke ekonomisine katkı sağlamakdan mutluyuz gururluyuz.
Biçerler Hurdacılık Hurda Alım Satım Merkezi olarak hurda alım satım ve geri dönüşüm hizmetleri vermekteyiz. 1990 yılından bu güne hurdacılık yaptığımız sektörümüzde her geçen yıl artan tecrübemiz ve kalitemiz ile Balıkesir'de değerinde hurda alıp satmaya ve geri dönüşüm hizmetleri vermeye devam etmekteyiz. Biçerler Hurdacılık Hurda Alım Satım Merkezi olarak verdiğimiz hizmetlerin içerisinde metal hurdası alımı, hurda kablo alımı, hurda elektrikli eşya alımı, araç hurdası alımı, pvc hurdası alımı, motor ve makina hurdası alımı olmak üzere bir çok hurda çeşidinin alım satımını gerçekleştirmekteyiz. Metal hurdası alım hizmetimizde alüminyum, krom, kurşun, nikel, bakır, demir, prinç, çinko ve sarı metal hurdası olmak üzere bir çok metal türünde hurda alım satımı yapmaktayız. Hurda kablo alım satım hizmetimizde ise bakır kablo ve çeşitli elektrik kablolarının hurdasını alıp satmaktayız.
                Hurda elektrikli eşya alımı hizmetimiz içerisinde ise televizyon, bilgisayar, klima ve beyaz eşya ürünlerinin hurdasını alıp satmakta ve geri dönüşümünü yapmaktayız.Araç hurdası alımı hizmetimizde ise otomobil hurdası alımı, traktör hurdası alımı, kamyon hurdası alımı, motorsiklet hurdası alımı, bisiklet hurdası alımı ve akü hurdası alımı gibi hurda alım satımı yapmaktayız. Pvc hurdası alımı hizmetimizde ise pvc pencere hurdası alımı, pvc kapı hurdası alımı ve pvc boru hurdası alımı yapmaktayız. Motor ve makina hurdası alımı hizmetimizde ise redüktör motoru hurdası alımı, araba motoru hurdası alımı, kamyon motoru hurdası alımı, traktör motoru hurdası alımı ve makina hurdası alımı gibi hurda alım satımı yapmaktayız.